Bourns Inc. 4306R-101-121
4306R-101-121 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-121
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-121.pdf
Availability of 4306R-101-121
QUANTITY
4306R-101-121 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-121
Internal Part NumberEIS-4306R-101-121
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-121
Related Links4306R-, 4306R-101-121 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-121 Details Description
Related parts for 4306R-101-121
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
PROGRAMMER UNIV STANDALONE W/USB datasheet.pdf
IC REG LDO 1V/1.8V 10SON datasheet.pdf
CONN RING 22-16AWG #3/8 P-G datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW SNAP SPDT HINGE GOLD SLD 125V datasheet.pdf
EM EYE METER W ESD EMI RF SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf