Bourns Inc. 4306R-101-333
4306R-101-333 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-101-333
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 33K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-101-333.pdf
Availability of 4306R-101-333
QUANTITY
4306R-101-333 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-101-333
Internal Part NumberEIS-4306R-101-333
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package35
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-101-333
Related Links4306R-, 4306R-101-333 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-101-333 Details Description
Related parts for 4306R-101-333
IC EXPANDER OCTAL BUS 16-QSOP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT UNIPOLAR 8-MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 40A DIN RAIL datasheet.pdf
IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf