Bourns Inc. 4306R-102-102
4306R-102-102 picture photo
Mfg. Part Number
4306R-102-102
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 1K OHM 6SIP
Datasheet Download
4306R-102-102.pdf
Availability of 4306R-102-102
QUANTITY
4306R-102-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4306R-102-102
Internal Part NumberEIS-4306R-102-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4306R-102-102
Related Links4306R-, 4306R-102-102 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4306R-102-102 Details Description
Related parts for 4306R-102-102
GDT 800V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 2200V Y1-CU datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 15V OUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
DIODE AVAL 3A 400V SOD-64 datasheet.pdf