Bourns Inc. 4310H-101-330LF
4310H-101-330LF picture photo
Mfg. Part Number
4310H-101-330LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 33 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-101-330LF.pdf
Availability of 4310H-101-330LF
QUANTITY
4310H-101-330LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-101-330LF
Internal Part NumberEIS-4310H-101-330LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300H
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-101-330LF
Related Links4310H-1, 4310H-101-330LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-101-330LF Details Description
Related parts for 4310H-101-330LF
TOOL STAKING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED 0.28" CA datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 4A SYNC 16LFCSP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 980MA 170 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf