Bourns Inc. 4310H-102-182LF
4310H-102-182LF picture photo
Mfg. Part Number
4310H-102-182LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310H-102-182LF.pdf
Availability of 4310H-102-182LF
QUANTITY
4310H-102-182LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310H-102-182LF
Internal Part NumberEIS-4310H-102-182LF
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element500mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310H-102-182LF
Related Links4310H-1, 4310H-102-182LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310H-102-182LF Details Description
Related parts for 4310H-102-182LF
DIODE ARRAY GP 300V 30A TO247-3 datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT PI-SO 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD GDE OP 14MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.475 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
TRON FAST ACTING FUSE CLASS T datasheet.pdf
680UF 400V 45X50MM 85C 10000H datasheet.pdf