Bourns Inc. 4310M-101-102
4310M-101-102 picture photo
Mfg. Part Number
4310M-101-102
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310M-101-102.pdf
Availability of 4310M-101-102
QUANTITY
4310M-101-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310M-101-102
Internal Part NumberEIS-4310M-101-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300M
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310M-101-102
Related Links4310M-, 4310M-101-102 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310M-101-102 Details Description
Related parts for 4310M-101-102
CONN HDR 4POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC AXIAL datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 6GB datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 3V datasheet.pdf