Bourns Inc. 4310R-101-124LF
4310R-101-124LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-124LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 120K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-124LF.pdf
Availability of 4310R-101-124LF
QUANTITY
4310R-101-124LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-124LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-124LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-124LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-124LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-124LF Details Description
Related parts for 4310R-101-124LF
INPUT MODULE AC 8MA 5VDC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLR/AMBER datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 39K OHM 16SOIC datasheet.pdf
LED 10MM 1W HP 470NM BLUE CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
PATCH CABLES 350MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.85A 40 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.036UF RADIAL datasheet.pdf