Bourns Inc. 4310R-101-154
4310R-101-154 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-154
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 150K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-154.pdf
Availability of 4310R-101-154
QUANTITY
4310R-101-154 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-154
Internal Part NumberEIS-4310R-101-154
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-154
Related Links4310R-, 4310R-101-154 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-154 Details Description
Related parts for 4310R-101-154
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
SPIRAL WRAP .50 12.7MMX100' datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
3650 2A 91NH 5% 2K RL datasheet.pdf
M803 8C 8#20HD SKT RECP OM datasheet.pdf
CAP POLY 150UF 0.2 4V SMD datasheet.pdf