Bourns Inc. 4310R-101-823
4310R-101-823 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-823
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 82K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-823.pdf
Availability of 4310R-101-823
QUANTITY
4310R-101-823 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-823
Internal Part NumberEIS-4310R-101-823
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-823
Related Links4310R-, 4310R-101-823 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-823 Details Description
Related parts for 4310R-101-823
CONN HEADER 8POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A/0.3A 10MLF datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 460MA 1.99 OHM SMD datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf