Bourns Inc. 4310R-102-222LF
4310R-102-222LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-222LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-222LF.pdf
Availability of 4310R-102-222LF
QUANTITY
4310R-102-222LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-222LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-222LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-222LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-222LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-222LF Details Description
Related parts for 4310R-102-222LF
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CTLR PWR DISTRIB DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
SOLID CORE FLAT CABLE 30MM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN DSUB 26POS R/A SEALED datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR 150NH 72A SMT datasheet.pdf