Bourns Inc. 4310R-102-684LF
4310R-102-684LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-684LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 680K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-684LF.pdf
Availability of 4310R-102-684LF
QUANTITY
4310R-102-684LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-684LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-684LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package250
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-684LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-684LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-684LF Details Description
Related parts for 4310R-102-684LF
DIODE MODULE 15V 440A TO244AB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.25W AB 8MSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 6'CORD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
106USI W/25FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
OSC XO 130.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 4X100GHZ 120KKM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf