Bourns Inc. 4310R-104-181/221
4310R-104-181/221 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-104-181/221
Brief Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-104-181/221.pdf
Availability of 4310R-104-181/221
QUANTITY
4310R-104-181/221 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-104-181/221
Internal Part NumberEIS-4310R-104-181/221
PackagingBulk
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)180, 220
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-104-181/221
Related Links4310R-10, 4310R-104-181/221 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-104-181/221 Details Description
Related parts for 4310R-104-181/221
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 12AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
.062DIA CRIMP PIN datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 75MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
AB 3C 3#12 PIN RECP datasheet.pdf
330UF 400V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf