Bourns Inc. 4310R-104-330/470
4310R-104-330/470 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-104-330/470
Brief Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-104-330/470.pdf
Availability of 4310R-104-330/470
QUANTITY
4310R-104-330/470 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-104-330/470
Internal Part NumberEIS-4310R-104-330/470
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
PackagingBulk
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)33, 47
Tolerance±2 Ohm
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-104-330/470
Related Links4310R-10, 4310R-104-330/470 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-104-330/470 Details Description
Related parts for 4310R-104-330/470
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMD3 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
OSC XO 19.44MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 480 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 0.75V 1A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 15A QC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A SOT89-3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 280W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 182MA 11 OHM SMD datasheet.pdf