E-T-A 437-K12-5-07-SI-FC24-240A
437-K12-5-07-SI-FC24-240A picture photo
Mfg. Part Number
437-K12-5-07-SI-FC24-240A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 240A 144VDC
Datasheet Download
437-K12-5-07-SI-FC24-240A.pdf
Availability of 437-K12-5-07-SI-FC24-240A
QUANTITY
437-K12-5-07-SI-FC24-240A Order Process
Ship out your order
Specifications of 437-K12-5-07-SI-FC24-240A
Internal Part NumberEIS-437-K12-5-07-SI-FC24-240A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series437
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating240A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC144V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)437-K12-5-07-SI-FC24-240A
Related Links437-K12-5-07, 437-K12-5-07-SI-FC24-240A Datasheet, E-T-A Distributor
437-K12-5-07-SI-FC24-240A Details Description
Related parts for 437-K12-5-07-SI-FC24-240A
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R 2-DIP datasheet.pdf