API Delevan 4379-152JS
4379-152JS picture photo
Mfg. Part Number
4379-152JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 600MA 140 MOHM
Datasheet Download
4379-152JS.pdf
Availability of 4379-152JS
QUANTITY
4379-152JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-152JS
Internal Part NumberEIS-4379-152JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-152JS
Related Links4379-, 4379-152JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-152JS Details Description
Related parts for 4379-152JS
CAP CER 1000PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf