Vishay/Vitramon CDR01BP820BJZRAT
CDR01BP820BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP820BJZRAT
Brief Description
CAP CER 82PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP820BJZRAT.pdf
Availability of CDR01BP820BJZRAT
QUANTITY
CDR01BP820BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP820BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP820BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP820BJZRAT
Related LinksCDR01BP8, CDR01BP820BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP820BJZRAT Details Description
Related parts for CDR01BP820BJZRAT
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 3.30 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
37POS F TYPE 1 SC 20 AWG datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
470UF 35V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf