API Delevan 4379R-104JS
4379R-104JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-104JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 93MA 5.7 OHM SMD
Datasheet Download
4379R-104JS.pdf
Availability of 4379R-104JS
QUANTITY
4379R-104JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-104JS
Internal Part NumberEIS-4379R-104JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating93mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.7 Ohm Max
Q @ Freq110 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant9.4MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-104JS
Related Links4379R, 4379R-104JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-104JS Details Description
Related parts for 4379R-104JS
IC REG BCK 1.6V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.48"L X 4.33"W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 15K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LPP 7.62/90/9 BK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 34 AWG 1000 FT WH datasheet.pdf