API Delevan 4379R-183JS
4379R-183JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-183JS
Brief Description
FIXED IND 18UH 160MA 1.9 OHM SMD
Datasheet Download
4379R-183JS.pdf
Availability of 4379R-183JS
QUANTITY
4379R-183JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-183JS
Internal Part NumberEIS-4379R-183JS
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±5%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq100 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant26MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-183JS
Related Links4379R, 4379R-183JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-183JS Details Description
Related parts for 4379R-183JS
IC BUFF DVR TRI-ST HEX 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1/8 BK 48 IN datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2530 WHT 19MM datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf