API Delevan 4379R-222JS
4379R-222JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-222JS
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
4379R-222JS.pdf
Availability of 4379R-222JS
QUANTITY
4379R-222JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-222JS
Internal Part NumberEIS-4379R-222JS
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant105MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-222JS
Related Links4379R, 4379R-222JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-222JS Details Description
Related parts for 4379R-222JS
CONN RECEPT 16POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS 30AWG 18IN datasheet.pdf
EXTRUSION REAR NON-EMC 12.8" datasheet.pdf
BLADE HEX 0.05" 6.89" datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ INGAN BLUE SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 19A 5.5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf