API Delevan 4379R-683JS
4379R-683JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-683JS
Brief Description
FIXED IND 68UH 111MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
4379R-683JS.pdf
Availability of 4379R-683JS
QUANTITY
4379R-683JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-683JS
Internal Part NumberEIS-4379R-683JS
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating111mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq110 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-683JS
Related Links4379R, 4379R-683JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-683JS Details Description
Related parts for 4379R-683JS
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
TOUCH SCREEN CAPACITIVE 19.75" datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf