CTS Electronic Components 4403-030LF
4403-030LF picture photo
Mfg. Part Number
4403-030LF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER EMI 100 PF C TYPE
Datasheet Download
4403-030LF.pdf
Availability of 4403-030LF
QUANTITY
4403-030LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4403-030LF
Internal Part NumberEIS-4403-030LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Epoxy 03/May/2012
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series4400
PackagingTray
Capacitance100pF
Voltage300V
Current10A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial, Bushing
Height (Max)-
Size / Dimension0.125" Dia x 0.215" L (3.18mm x 5.47mm)
Thread Size4-40
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4403-030LF
Related Links4403-, 4403-030LF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
4403-030LF Details Description
Related parts for 4403-030LF
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 89A DPAK datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.094DIA SILVER datasheet.pdf
TERM PCB 5.08MM 90 1POS OR datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO15 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28SOJ datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf