Bourns Inc. 4416P-T02-332
4416P-T02-332 picture photo
Mfg. Part Number
4416P-T02-332
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4416P-T02-332.pdf
Availability of 4416P-T02-332
QUANTITY
4416P-T02-332 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4416P-T02-332
Internal Part NumberEIS-4416P-T02-332
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOL
Size / Dimension0.410" L x 0.295" W (10.41mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4416P-T02-332
Related Links4416P-, 4416P-T02-332 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4416P-T02-332 Details Description
Related parts for 4416P-T02-332
IC REG BUCK 3.3V 2.5A 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS-485/422 ESD 5V 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 3-15/16" datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 5.6MM 12-24VDC datasheet.pdf
FUSE MICRO2 BLADE 32V AG 20A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf