Bourns Inc. 4420P-T01-333
4420P-T01-333 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-T01-333
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 33K OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-T01-333.pdf
Availability of 4420P-T01-333
QUANTITY
4420P-T01-333 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-T01-333
Internal Part NumberEIS-4420P-T01-333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-T01-333
Related Links4420P-, 4420P-T01-333 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-T01-333 Details Description
Related parts for 4420P-T01-333
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
ADAP 11/13 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 48POS STR datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SO datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
IC FLASH 512GBIT 52VLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf