Silicon Labs 4455-PCE10D434M-EK
4455-PCE10D434M-EK picture photo
Mfg. Part Number
4455-PCE10D434M-EK
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BOARD EVAL TXRX EZRADIO 434MHZ
Datasheet Download
4455-PCE10D434M-EK.pdf
Availability of 4455-PCE10D434M-EK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4455-PCE10D434M-EK Order Process
Ship out your order
Specifications of 4455-PCE10D434M-EK
Internal Part NumberEIS-4455-PCE10D434M-EK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadio®
TypeTransceiver
Frequency434MHz
For Use With/Related ProductsSi4455
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4455-PCE10D434M-EK
Related Links4455-PCE1, 4455-PCE10D434M-EK Datasheet, Silicon Labs Distributor
4455-PCE10D434M-EK Details Description
Related parts for 4455-PCE10D434M-EK
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 24mA Backlight, Camera Flash 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 25 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf