CTS Electronic Components 445A25F27M00000
445A25F27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A25F27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A25F27M00000.pdf
Availability of 445A25F27M00000
QUANTITY
445A25F27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A25F27M00000
Internal Part NumberEIS-445A25F27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A25F27M00000
Related Links445A25F, 445A25F27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A25F27M00000 Details Description
Related parts for 445A25F27M00000
BATTERY PACK NICAD 4.8V 250MAH datasheet.pdf
INTERFACE MOD W/DISC 120VAC24VDC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
DSUB DM POWER 3V3 SOCKET datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf