CTS Electronic Components 445A2XB20M00000
445A2XB20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XB20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XB20M00000.pdf
Availability of 445A2XB20M00000
QUANTITY
445A2XB20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XB20M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XB20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XB20M00000
Related Links445A2XB, 445A2XB20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XB20M00000 Details Description
Related parts for 445A2XB20M00000
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 660VAC DC datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY SW SNAP 2.5MM PNL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 8.2V SOT663 datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 6.74"LX4.77"W datasheet.pdf
RES SMD 6.04M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf