CTS Electronic Components 445A31B20M00000
445A31B20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31B20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31B20M00000.pdf
Availability of 445A31B20M00000
QUANTITY
445A31B20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31B20M00000
Internal Part NumberEIS-445A31B20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31B20M00000
Related Links445A31B, 445A31B20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31B20M00000 Details Description
Related parts for 445A31B20M00000
MOLDED HEAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC POT DIGITL 50K 100TAP 8TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200MHZ 8SO datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 225 MM datasheet.pdf
DRIVER ASSEMBLY KNOCKOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 675MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED YE 12V SLDR datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 30POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf