CTS Electronic Components 445A31F13M00000
445A31F13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31F13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31F13M00000.pdf
Availability of 445A31F13M00000
QUANTITY
445A31F13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31F13M00000
Internal Part NumberEIS-445A31F13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31F13M00000
Related Links445A31F, 445A31F13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31F13M00000 Details Description
Related parts for 445A31F13M00000
BATTERY PACK NIMH 7.2V 1900 MAH datasheet.pdf
IC QUAD COMP P-P NANOPWR 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 36.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf