Vishay/BCcomponents S101M33Z5UR6TJ6R
S101M33Z5UR6TJ6R picture photo
Mfg. Part Number
S101M33Z5UR6TJ6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 3KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S101M33Z5UR6TJ6R.pdf
Availability of S101M33Z5UR6TJ6R
QUANTITY
S101M33Z5UR6TJ6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S101M33Z5UR6TJ6R
Internal Part NumberEIS-S101M33Z5UR6TJ6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S101M33Z5UR6TJ6R
Related LinksS101M33Z, S101M33Z5UR6TJ6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S101M33Z5UR6TJ6R Details Description
Related parts for S101M33Z5UR6TJ6R
IC MPU/WATCHDG 15-100MS SOT23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 30A I-PAK datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AIR CONDITIONER 7500BTU SIDE MT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD323F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 4 DB datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf