CTS Electronic Components 445A33E16M00000
445A33E16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33E16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33E16M00000.pdf
Availability of 445A33E16M00000
QUANTITY
445A33E16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33E16M00000
Internal Part NumberEIS-445A33E16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33E16M00000
Related Links445A33E, 445A33E16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33E16M00000 Details Description
Related parts for 445A33E16M00000
CONN TERM 12-18AWG CRIMP PWR LOK datasheet.pdf
PHOTOCOUPLER RELAY SSR 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 710MHZ 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 50.8MMX5.5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf