CTS Electronic Components 445A35C27M00000
445A35C27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35C27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35C27M00000.pdf
Availability of 445A35C27M00000
QUANTITY
445A35C27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35C27M00000
Internal Part NumberEIS-445A35C27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35C27M00000
Related Links445A35C, 445A35C27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35C27M00000 Details Description
Related parts for 445A35C27M00000
MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 15ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf