CTS Electronic Components 445A35E27M00000
445A35E27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A35E27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A35E27M00000.pdf
Availability of 445A35E27M00000
QUANTITY
445A35E27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A35E27M00000
Internal Part NumberEIS-445A35E27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A35E27M00000
Related Links445A35E, 445A35E27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A35E27M00000 Details Description
Related parts for 445A35E27M00000
LED 2MM X 5MM RT ANGLE GRN PCMNT datasheet.pdf
IC TXRX BUS ADJ EDGE DL 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A HS SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
ECCOSTOCK 1/4X12X12 datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
PT 23C 1#16,22#20 SKT PLUG datasheet.pdf
MOSFET P-CH 45V 7A SOP8 datasheet.pdf