EPCOS (TDK) B32529C8222J
B32529C8222J picture photo
Mfg. Part Number
B32529C8222J
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C8222J.pdf
Availability of B32529C8222J
QUANTITY
B32529C8222J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C8222J
Internal Part NumberEIS-B32529C8222J
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,000
SeriesB32529
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C8222J
Related LinksB32529, B32529C8222J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C8222J Details Description
Related parts for B32529C8222J
FIXED IND 68UH 10A 23 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 612 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
GDT 550V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
DESOLDERING TIP 1.50MM datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf