CTS Electronic Components 445A3XA25M00000
445A3XA25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A3XA25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A3XA25M00000.pdf
Availability of 445A3XA25M00000
QUANTITY
445A3XA25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A3XA25M00000
Internal Part NumberEIS-445A3XA25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A3XA25M00000
Related Links445A3XA, 445A3XA25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A3XA25M00000 Details Description
Related parts for 445A3XA25M00000
FIXED IND 150NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 90-SEC 28-DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf