CTS Electronic Components 445A3XJ24M57600
445A3XJ24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A3XJ24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A3XJ24M57600.pdf
Availability of 445A3XJ24M57600
QUANTITY
445A3XJ24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A3XJ24M57600
Internal Part NumberEIS-445A3XJ24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A3XJ24M57600
Related Links445A3XJ, 445A3XJ24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A3XJ24M57600 Details Description
Related parts for 445A3XJ24M57600
RES ARRAY 2 RES 82 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN RING TONG 1/0AWG #3/8 SOLIS datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 4.5K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 50MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
60A AC PULLOUT W/GF datasheet.pdf