AVX Corporation CP0603A0902CWTR
CP0603A0902CWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0902CWTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0902CWTR.pdf
Availability of CP0603A0902CWTR
QUANTITY
CP0603A0902CWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0902CWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A0902CWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Coupler TypeStandard
Frequency890MHz ~ 915MHz
Coupling Factor20.5 ± 1dB
ApplicationsGSM
Insertion Loss0.25dB
Power - Max3W
Isolation-28dB
Return Loss-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0902CWTR
Related LinksCP0603A, CP0603A0902CWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0902CWTR Details Description
Related parts for CP0603A0902CWTR
CONN TERM BLOCK 5POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ALARM ANNUNCIATOR datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 8COL datasheet.pdf