CTS Electronic Components 445C23A24M57600
445C23A24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C23A24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C23A24M57600.pdf
Availability of 445C23A24M57600
QUANTITY
445C23A24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C23A24M57600
Internal Part NumberEIS-445C23A24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C23A24M57600
Related Links445C23A, 445C23A24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C23A24M57600 Details Description
Related parts for 445C23A24M57600
EMITTER IR 935NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 2POS 1.5MM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC PWR DEVICE IEEE 802.3AF 20QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf