CTS Electronic Components 445C32C12M00000
445C32C12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C32C12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C32C12M00000.pdf
Availability of 445C32C12M00000
QUANTITY
445C32C12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C32C12M00000
Internal Part NumberEIS-445C32C12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C32C12M00000
Related Links445C32C, 445C32C12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C32C12M00000 Details Description
Related parts for 445C32C12M00000
CABLE CAT5 FTP PATCH GREY 30M datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 3POS .100 15AU datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 100MA 8.5 OHM datasheet.pdf
IC V-LEVEL XLATR SIM CARD 20WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 330 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER EMEA/APAC WR44 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf