CTS Electronic Components 445C35B30M00000
445C35B30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35B30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 13pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35B30M00000.pdf
Availability of 445C35B30M00000
QUANTITY
445C35B30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35B30M00000
Internal Part NumberEIS-445C35B30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35B30M00000
Related Links445C35B, 445C35B30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35B30M00000 Details Description
Related parts for 445C35B30M00000
BATTERY PACK NICAD 12.0V 2800MAH datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK AMD 3PHASE 36-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 39.8K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf