CTS Electronic Components 445C35D24M57600
445C35D24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445C35D24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35D24M57600.pdf
Availability of 445C35D24M57600
QUANTITY
445C35D24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35D24M57600
Internal Part NumberEIS-445C35D24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35D24M57600
Related Links445C35D, 445C35D24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35D24M57600 Details Description
Related parts for 445C35D24M57600
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TWEEZER POINTED ULTRA FINE 4.33" datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 6.9A datasheet.pdf
CONN MEM M3 SOCKET DIMM 72POS datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI7013 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 85W datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf