CTS Electronic Components 445C35H30M00000
445C35H30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C35H30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 32pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C35H30M00000.pdf
Availability of 445C35H30M00000
QUANTITY
445C35H30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C35H30M00000
Internal Part NumberEIS-445C35H30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C35H30M00000
Related Links445C35H, 445C35H30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C35H30M00000 Details Description
Related parts for 445C35H30M00000
TRIMMER 5K OHM 0.05W SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16-DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 17POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PLUG 8ROW 240POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7T 1812 datasheet.pdf
SMS RIGHT ANGLE BRDMNT MLE CONS datasheet.pdf
864 12MM X 55 M datasheet.pdf