CTS Electronic Components 445C3XS24M00000
445C3XS24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C3XS24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C3XS24M00000.pdf
Availability of 445C3XS24M00000
QUANTITY
445C3XS24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C3XS24M00000
Internal Part NumberEIS-445C3XS24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C3XS24M00000
Related Links445C3XS, 445C3XS24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C3XS24M00000 Details Description
Related parts for 445C3XS24M00000
CAP FILM 0.012UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 100K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4936 VHB 1" SQ - 5/PACK datasheet.pdf