CTS Electronic Components 445I23G12M00000
445I23G12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I23G12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I23G12M00000.pdf
Availability of 445I23G12M00000
QUANTITY
445I23G12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I23G12M00000
Internal Part NumberEIS-445I23G12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I23G12M00000
Related Links445I23G, 445I23G12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I23G12M00000 Details Description
Related parts for 445I23G12M00000
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 4.50" DIA datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 5 DB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 68POS datasheet.pdf