CTS Electronic Components 445I25B20M00000
445I25B20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25B20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25B20M00000.pdf
Availability of 445I25B20M00000
QUANTITY
445I25B20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25B20M00000
Internal Part NumberEIS-445I25B20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25B20M00000
Related Links445I25B, 445I25B20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25B20M00000 Details Description
Related parts for 445I25B20M00000
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES MO 1W 51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8SO datasheet.pdf
POWER STRIP 19"15A 8OUT 6'CRD GR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf