CTS Electronic Components 445I25C24M00000
445I25C24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I25C24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I25C24M00000.pdf
Availability of 445I25C24M00000
QUANTITY
445I25C24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I25C24M00000
Internal Part NumberEIS-445I25C24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I25C24M00000
Related Links445I25C, 445I25C24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I25C24M00000 Details Description
Related parts for 445I25C24M00000
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf