CTS Electronic Components 445I32F24M57600
445I32F24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445I32F24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32F24M57600.pdf
Availability of 445I32F24M57600
QUANTITY
445I32F24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32F24M57600
Internal Part NumberEIS-445I32F24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32F24M57600
Related Links445I32F, 445I32F24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32F24M57600 Details Description
Related parts for 445I32F24M57600
MODULE SCR/DIODE 25A 280VAC PCB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST US8 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 16K 40DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 97A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 27K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf