CTS Electronic Components 445I32G14M31818
445I32G14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445I32G14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32G14M31818.pdf
Availability of 445I32G14M31818
QUANTITY
445I32G14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32G14M31818
Internal Part NumberEIS-445I32G14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32G14M31818
Related Links445I32G, 445I32G14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32G14M31818 Details Description
Related parts for 445I32G14M31818
SWITCH DIP FLUSH 10POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 15POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC FPGA 364 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
KIT DEMO KEYFOB SI4355 RX 868MHZ datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 4750K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf