CTS Electronic Components 445I32K13M00000
445I32K13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I32K13M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I32K13M00000.pdf
Availability of 445I32K13M00000
QUANTITY
445I32K13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I32K13M00000
Internal Part NumberEIS-445I32K13M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I32K13M00000
Related Links445I32K, 445I32K13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I32K13M00000 Details Description
Related parts for 445I32K13M00000
CONN PC PIN CIRC .072DIA TINLEAD datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
JUMPER KIT RACK GROUND RETROFIT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf