CTS Electronic Components 445I35E27M00000
445I35E27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35E27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35E27M00000.pdf
Availability of 445I35E27M00000
QUANTITY
445I35E27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35E27M00000
Internal Part NumberEIS-445I35E27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35E27M00000
Related Links445I35E, 445I35E27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35E27M00000 Details Description
Related parts for 445I35E27M00000
RELAY IMPULSE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
IC VOLT DET 2.90V LOW SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC 2.93V PROCESSOR MON 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCSO 625.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf