CTS Electronic Components 445I35F20M00000
445I35F20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445I35F20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445I35F20M00000.pdf
Availability of 445I35F20M00000
QUANTITY
445I35F20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445I35F20M00000
Internal Part NumberEIS-445I35F20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445I35F20M00000
Related Links445I35F, 445I35F20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445I35F20M00000 Details Description
Related parts for 445I35F20M00000
POT 50K OHM 2W CARBON R-LOG datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM SOT666IP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .254M 35POS datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 4A 600V 4DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 5A datasheet.pdf